5 практичних вправ для тренування пам’яті та концентрації уваги

5 практичних вправ для тренування пам’яті та концентрації уваги

На зв’язку Іван.

Тільки-но закінчив писати для вас про Гері Халберта, як уже розпочинаю новий пост, в якому поділюся з вами 5-ма практичними вправами для тренування пам’яті та концентрації уваги.

Не буду вдаватися в наукове обґрунтування чому необхідно тренувати увагу та пам’ять. Думаю і так зрозуміло, що це допоможе вам:

  • Швидше та ефективніше здобувати нові знання та навички;
  • Концентруватися на важливих речах, відкидаючи неважливі;
  • Запам’ятовувати і відтворювати потрібну інформацію;
  • Тримати свій мозок в тонусі;
  • Орієнтуватися в незнайомих місцях і т.п.

Тепер безпосередньо до вправ:

Концентрація На Стрілці Годинника

Протягом 1-ї хвилини концентруйте всю свою увагу на стрілці наручного годинника. Якщо годинника немає, можете вибрати замість цього будь-який рухомий або нерухомий предмет, наприклад, кулькову ручку, пачку сірників, чашку. Я роблю цю вправу в більшості з годинником, але буває, що і з іншими предметами теж.

Спочатку, здається, що це не важке завдання. Але почавши вправу ви побачите як ваша увага почне буквально «вислизати», концентруватися на стрілці стане все складніше, в голову будуть лізти купа сторонніх думок.

Повертайтеся до стрілки знову і знову. Це непросте завдання, але з кожним разом ваша здатність концентруватися буде все кращою і кращою.

 

Вивчення Віршів

Знайома ще зі школи вправа для тренування пам’яті. Вивчайте по одному віршу в день. Не обов’язково брати великі вірші. Для початку можна вчити навіть маленькі. Під час вивчення корисно візуалізувати слова вірша, це додатково розвиватиме уяву + допоможе швидше запам’ятати його.

 

Увага На Звуках

Які звуки вас зараз оточують? Повністю сконцентруйтеся на звуках, які в безпосередній близькості біля вас, а також ті, що далі від вас. Можете назвати що це за звук (наприклад, гавкіт собаки), далі наступний, подумки переключайтесь між різними звуками. Ця вправа чудово тренує слух, увагу та здатність концентруватися.

Мій приклад звуків, які оточують прямо зараз: гавкіт собаки, матюки товаришів по службі, скрип ліжок, двигун генератора, сміх товариша що говорить по телефону на вулиці, слова командира, який пояснює щось своїм підлеглим, шум від пакета, очевидно хтось вирішив перекусити на ніч 😊 В далині чутно автоматні черги.

 

Таблиці Шульте

Тренування з таблицями Шульте прискорює сприйняття, покращує периферичний зір та здатність керувати увагою.

Вам буде показано таблицю з 5 стовпців та 5 рядків. У осередках таблиці випадково розташовані числа від 1 до 25. Ваше завдання — знайти всі цифри від 1 до 25 по порядку.

Не переводьте погляд із клітини на клітину і не промовляйте числа ні вголос, ні про себе. Зафіксуйте погляд у центрі таблиці та шукайте числа лише периферичним зором. Спочатку це буде важко. Але згодом ця навичка серйозно допоможе вам у різних справах, починаючи від спостереження і закінчуючи швидким читанням текстів.

Вправу можна виконувати двома способами:

  • Роздрукувати різні таблички на папері;
  • За допомогою фото на телефоні або спеціального тренажера. Наприклад, http://improve-memory.net/shult/1/

 

Опис фотографій/картин

Суть вправи полягає в тому, що ви берете будь-яку фотографію або картину мистецтва і починаєте в деталях описувати те, що бачите. Описуйте все до найменших дрібниць. Якщо спочатку здається, що ви помічаєте дуже мало, не хвилюйтеся, з кожним новим виконанням вправи ви будете помічати все більше і більше нових деталей.

 

Предмети Навколо Вас

Перелічіть всі предмети круглої форми, які знаходяться в полі вашого зору. Починаючи від крупних, закінчуючи дрібними. Скільки предметів нарахували? Так само перелічіть предмети прямокутної форми, потім квадратної, трикутної, овальної. Форми яких предметів більше всього?

Вправа може виконуватися в будь-якому місці і у будь-який час.

Пам’ятайте, що перелічені вправи для тренування пам’яті та концентрації уваги будуть давати хороші результати лише після регулярного виконання.

Тому тренуйтеся регулярно і результати обов’язково вас порадують.

Якщо є якісь питання по темі –пишіть в коментарях 😊

 

Коментарі

Поки немає коментарів. Чому б вам не почати дискусію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *