Розвиток особистості: що робити, коли опускаються руки

Розвиток особистості: що робити, коли опускаються руки

Буває так, що людина протягом певного часу активно займається розвитком особистості – здобуває нові знання і навички, прокачує себе фізично, а потім бах – пауза.  Руки опускаються. Нічого не хочеться робити. Сенсу, в здавалося б корисних речах, не видно. Навіть говорити з кимось і то виходить через силу. Такі моменти доволі часте явище, з яким людина стикається в процесі саморозвитку. Чи потрібно з цим боротися і як саме це робити – розповім в сьогоднішній статті.

Можна виділити декілька основних факторів, які впливають на призупинення розвитку особистості:

  1. Середовище. Постійні нерви, стреси, нерозуміння оточуючих, коли кожен день однотипний, нічим не відрізняється від попередніх. Останнє, до речі, дуже серйозно давить на емоційний стан.
  2. Психологічні проблеми. Низька самооцінка, панічні атаки, депресії, відсутність енергії і мотивації для саморозвитку.
  3. Фізична втома. Нестабільний режим сну, загострення сезонних хвороб, тощо.

Чи потрібно з цим боротися? Однозначно – так!

Для початку, потрібно вияснити причину, чому у вас опускаються руки під час розвитку особистості. Їх може бути не одна, а декілька.

Коли емоційний стан пригнічений, часто ми можемо свідомо не бачити його істинних причин. В такому разі можна використати уже відомий і ефективний прийом – фрірайтинг.

З причиною (причинами) розібрались. Вияснили, що вплинуло на нашу зупинку. Тепер потрібно цю причину нейтралізувати.

Як це зробити?

Наприклад, причина «Кожен день однотипний». Для того щоб її нейтралізувати треба зробити так, щоб кожен день відкривав щось нове. Наприклад, нові знайомства, нові маршрути, нові знання, нові навички, нові слова в лексиконі і т.п.

Безумовно, для цього потрібні вольові зусилля. Без них ніяк. Головне на даному етапі – зробити перший крок. А далі все піде як треба.

Що робити, коли причину нейтралізувати важко або взагалі не виходить?

Цей метод я називаю «Потужний ривок».

Заключається він в тому, що потрібно зібрати всі сили в кулак і різко почати робити те, що потрібно для саморозвитку. Причому – незважаючи ні на які негативні фактори. Робити дещо іншими способами. Нестандартними. Наприклад, якщо я вчив англійську мову лише через слова і переклад, то в «Потужному ривку» я додам перегляд фільмів на англійській, прослуховування англійського радіо і т.п. Якщо робив звичайні віджимання від полу, то в «Потужному ривку» я буду робити віджимання з додатковою вагою. Нестандартні підходи дуже подобаються нашому мозку. Тому не бійтесь експериментувати!

Зазвичай, коли ми продовжуємо розвиток особистості по методу «Потужний ривок» подальша мотивація і енергія з’являються самі собою. Але буває і так, що навіть після ривка ми не відчуваємо того задоволення і тієї сили, яка допомагає нам активно діяти.

В такому разі рекомендую переглянути свої особисті цілі.

Можливо, вони розмиті, застарілі або ж взагалі не ті, що вам потрібні.

Більш докладно про те, як ставити цілі і працювати над їх реалізацією напишу в наступній статті.

Пам’ятайте, що розвиток особистості завжди будуть супроводжувати паузи, невдачі та розчарування. Інколи, їх буде багато, інколи – менше, але вони будуть однозначно. Це потрібно просто сприйняти як факт і завжди, за будь-яких обставин, продовжувати свій шлях.

Бажаю вам побільше «потужних ривків» і поменше «опускання рук»! 🙂 

Коментарі

Поки немає коментарів. Чому б вам не почати дискусію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *